VS TRAVEL cestovní agentura s.r.o.

ID: 725541

Surinam, Guyany, Tobago, Trinidad ***

Termín: 31.01. (Ne) - 13.02. (So) 2021

Délka pobytu: 14 dní, 13 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 124 990 Kč

Popis zajezdu
Lahůdka pro zkušené cestovatele. Odpočiňte si od turistických atrakcí Peru či Brazílie. Zapomeňte na španělštinu, pojeďte s námi do jihoamerických zemí, kde se mluví francouzsky, holandsky a anglicky. Ostrovy spásy, dřevěné Paramaribo, které je pod ochranou UNESCO, nádherný vodopád ukrytý v Amazonské džungli. Na závěr vás čeká odpočinek na Tobagu, v pravém Karibiku.
Program

1. den
Pozdní odpolední odlet do Paříže. Přílet na letiště CDG a transfer na letiště Orly. Nocleh v hotelu na letišti.
2. den
Odlet z Paříže do Jižní Ameriky, do prvního ze tří států, z nichž každý si nese jiné evropské dědictví. Francouzi, Holanďané, Britové, Indonésané a Indové. Pestrý mix Vaší cesty. Přílet do CAYENNE, hlavního města Francouzské Guyany. Jsme v jednom z 26 regionů Francie a platíme eurem. Země velká jak Česká republika, kde žije jen 220 000 lidí. Většinu z nich uvidíme v hlavním městě. První procházka po hlavní obchodní ulici Avenue Général de Gaulle. Španělé tuto oblast ignorovali, protože byla extrémně chudá, Francouzi tu zůstali. Radnice postavená jezuity v roce 1890, pošta, sídlo francouzského prefekta. Ruiny pevnosti Fort Ceper ze dne 17. století.
3. den
Volný den v Cayenne nebo jeden z prvních vrcholů naší cesty (fakultativně). Ráno odjíždíme dál kolem KOUROU. Město, které zná celá Evropa. Právě zde leží kosmodrom Evropské kosmické agentury. Zde si povíme něco více o francouzských a evropských vesmírných letech nedaleko místa, které je po mysu Canaveral na Floridě druhým místem odletů raketoplánů naší planety. Přednost však dáme plavbě na Ostrovy spásy. Zde našli spásu před malárií a krvelačnými indiány první francouzští přistěhovalci. Pak tu však Francouzi otevřeli první trestaneckou kolonii... Pokud znáte příběh Henryho Charriere, víte, co tu vězně kdysi čekalo. Ďáblův ostrov, Ostrov svatého Josefa a Královský ostrov. Procházíme opuštěnými vězeňskými kobkami. Jsme tu sami. Atmosféra nám připomíná kambodžský Angkor Wat. Ohromný zážitek. Oběd na ostrově, ti nejodvážnější se i vykoupou, ale pozor na žraloky! Návrat do Cayenne.
4. den
Snídaně, prohlídka dřevěného města PARAMARIBO, které je součástí světového dědictví UNESCO. Nizozemci přenesli do džungle nejen svoji, ale i indonéskou kulturu, vystavěli bariéry proti zaplavení a ulice pojmenovali názvy jako Onafhankelijksplein či Jodenbreestraat. Město je slavné i jedinečným mixem národností a ras. Setkali se zde Holanďané, indiáni, Číňané, Indové a Kreolové s tolerancí, která je na každém kroku. V šestnáctém století sem papež vyhnal Židy. Dnes zde mešita stojí vedle synagogy, které si spolu dokonce dělí parkoviště. Nádherný dřevěný katolický kostel svatého Petra Apavu je největší dřevěnou stavbou v Jižní Americe. Pevnost Fort Zeelandia, kde se čerstvě zvolený surinamský prezident vypořádal se svými odpůrci
6. den
Pro zájemce celodenní výlet do překrásného národního parku Brownsberg. Divoká příroda Jižní Ameriky na dosah od hlavního města. Za takovým klidem byste v jiných zemích museli cestovat hodiny, zde vám stačí vyjít z města. Lehký trekking, koupání ve vodopádech a fantastické výhledy. Krásný den v pralese, který je podle mnohých hezčí než ten na Madagaskaru či v Ekvádoru. Večer návrat do Paramariba. Ostatní si odpočinou v uličkách města.
7. den
Celodenní přesun exotickým Surinamem ke guyanským hranicím. Dvacetiminutový trajekt přes další mohutnou řeku a jsme ve třetí zemi naší cesty. Guyanská republika, bývalá BRITSKÁ GUYANA, je dnes již nezávislý stát. Přechod východní Guyanou, která nám určitě připomene Indii. Čeká nás GEORGETOWN na břehu mohutné řeky Demerara, podle mnohých nejkrásnější hlavní město Jižní Ameriky. Zeleň, parky a britská architektura, jakou nikde jinde na kontinentu nenajdete. Anglikánská katedrála svatého Jiří, trh Stabroek Market, neogotická radnice, nejvyšší soud a parlament. To vše jako vystřižené z Londýna.
8. den
Vrchol naší cesty, jak se patří. Let pronajatým letadélkem ke skrytým drahokamům guyanské přírody -vodopádům Kaieteur Falls (pokud to bude možné, příplatek cca 220 USD), které jsou vysoké dvě stě padesát jedna metrů a patří k nejvyšším single-drop vodopádům na světě. Hodinový let přes džungli bude patřit k tomu nejlepšímu, co jste na svých cestách zažili. Přistáváme uprostřed ničeho. Obrovský zážitek, po kterém pokračujeme dál do Georgetownu, poslední okruh nad městem, pak už místní rum a suvenýry.
9. den
Transfer na letiště a odlet do Tobaga. Ubytování v hotelu na pláži a sladké nicnedělání.
10. den
Pro zájemce okruh v půjčených autech kolem ostrova na místo, kde přistál Robinson Crusoe.
11. den
Možnost vyrazit na celodenní rybaření, nebo si jen do sytosti užívat karibské vlny.
12. den
Přesun lodí na Trinidad. Procházka hlavním městem. Port of Spain - mix Indie, Afriky, Číny a Venezuely. Živý park bez stromů Queen `s Park Savannah. Kriket, rum a kyslík - nic víc k životu Triniďan nepotřebuje. Náměstí nezávislosti jako hlavní pěší zóna města. Karibská noc.
13. den
Rozloučení s nádhernou cestou, transfer na letiště a odlet domů.
14. den
Přílet.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku, místní let, letištní poplatky, ubytování ve 3 hotelech v pokojích pro dvě osoby, SEN průvodce, místní letištní transfery, prohlídky dle programu, vstupné do památek, pronajatou dopravu, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety, letecký výlet k vodopádu Kaieteur 5 720 Kč, výlet do pralesa v Surinamu 1 820 Kč
31.01. (Ne) - 13.02. (So) 2021 - 14 dní, 13 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-124 990 Kč
Vybrat termín
12.08. (Čt) - 25.08. (St) 2021 - 14 dní, 13 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-124 990 Kč
Vybrat termín
11.11. (Čt) - 24.11. (St) 2021 - 14 dní, 13 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-124 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměTrinidad a Tobago
MístoTrinidad a Tobago
HotelSurinam, Guyany, Tobago, Trinidad
Dospělá osoba
Termín31.01.2021 - 13.02.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Vytvářím objednávku...