VS TRAVEL cestovní agentura s.r.o.

ID: 961930

Po stopách středověku a přírodních krás Slovenského ráje ****

Termín: 27.08. (Pá) - 29.08. (Ne) 2021

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 3 149 Kč

Program

1. den
Po památkách UNESCO:
 • Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách
 • Začnete prohlídkou zrekonstruovaného středověkého hradu vybudovaného na vápencovém výběžku nad městem Stará Ľubovňa, který původně sloužil jako pohraniční ochránce obchodní stezky směřující do Polska. Pod hradem se nalézá skanzen, který mapuje tradiční lidové stavitelství oblasti Spiše a Šariše. Můžete se tady mnohé dozvědět o životě prostých lidí, udělat si několik fotek typických dřevěnic s hradem v pozadí, nakrmit zvířata na Gazdovskom dvore nebo se jen nechat unést atmosférou venkova a pokochat se pohledem na krásu okolní přírody.
 • Po obědě se přesunete na jednu z nejcennějších památek Slovenska, Spišský hrad, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Skalisko, na kterém se rozprostírá jeden z největších hradních komplexů Evropy, bylo osídleno již v době kamenné. Dozvíte se historii tohoto tajemného místa, projdete se po mohutných hradbách a dosyta si vychutnáte výhled na nejmenší velehory světa Vysoké Tatry.
 • K večeru na vás dýchne historie malého městečka Levoča, které je téměř celé obklopeno středověkými hradbami. V kostele Svatého Jakuba se do výšky 18,6 m tyčí největší gotický dřevěný oltář na světě, jehož autorem je proslulý řezbář Mistr Pavel z Levoče. Projdete se po největším středověkém obdélníkovém náměstí na světě a spatříte vzácné renesanční domy.
 • Následně se přesunete na ubytování, abyste si mohli před poznáváním slovenské přírody dostatečně oddechnout.


2. den
Slovenský raj a Dobšinská ľadová jaskyňa:
 • Po snídani vás čeká návštěva Dobšinskej ľadovej jaskyne, která je jednou z nejvýznamnějších zaledněných jeskyní na světě. Ze slunečného počasí se přesunutím pouhých několik metrů pod zemský povrch dostanete do ledového království, ve kterém panuje průměrná teplota -3,9 až -0,2 °C. Můžete se těšit na dokonalé výtvory Matky přírody v podobě ledopádů, ledových stalagmitů nebo sloupů.
 • Autobusem se přesunete na parkoviště Čingov, odkud vede cesta na skalní útvar, který je právem považován za nejkrásnější vyhlídku Slovenského raja. Řeč je o Tomášovskom výhľade, odtud se vám naskytne pohled do údolí Bieleho potoka, na část kaňonu řeky Hornád, a pokud bude dobrá viditelnost, uvidíte i Vysoké Tatry.
 • Dále může vaše túra pokračovat k Letanovskému mlynu a do Kláštornej rokliny, z které vede cesta až k srdci Slovenského raja - zřícenině kartuziánského kláštera Kláštorisko. Po cestě si užijete nádhernou divokou přírodu a nevynecháte ani populářní žebříky, které vedou podél Duhového a Machového vodopádu. Odměnou za zdravý pohyb na vzduchu mohou být například bryndzové halušky v místní restauraci. Po dostatečném oddychu se z Kláštoriska vydáte po modré stezce přes Čertovu sihoť k Bielemu potoku až na samý začátek vaší cesty, na parkoviště Čingov, kde na vás bude čekat autobus a odveze vás na ubytování.
 • Pozn. Vybraná trasa je dlouhá 14 km a řadí se mezi středně náročné (přibližný čas 5:20 h). Trasu si můžete libovolně měnit nebo zkrátit podle vlastních představ, ale je nutné dodržet večerní čas srazu daný průvodcem na parkovišti Čingov.


3. den
Orava:
 • Po snídani se vydáte do malebného regionu Orava, který je proslulý svými tradičními řemesly, jako je hrnčířství a keramika, lidovou architekturou, čistým ovzduším a nezapomenutelnou přírodou. Navštívíte sídlo významných šlechtických rodů a dominantu tyčící se vysoko na skalním vrchu - Oravský hrad.
 • Podle vašich preferencí si vyberete okruh, který vás zajímá; ať už archeologickou expozici v nejstarších prostorách Horného hradu, historickou expozici středověkých a renesančních staveb s jejich dobovým zařízením, Kaplnku sv. Michala nebo klenotnici Oravského hradu.
 • Přesunete se do nedaleké vesničky Oravská Lesná, kde se v lesích ukrývá technický unikát - Oravská lesná železnica, která bývala původně využívána k přepravě dřeva. Dnes je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v regionu. Ze stanice Tanečník vyrazíte na vyhlídkovou jízdu na vrcholovou stanici Sedlo Beskyd ve výšce 935 m n.m. Navštívíte vyhlídkovou věž s nádherným panoramatickým výhledem na oravskou přírodu a goralskou dřevěnici, ve které se dozvíte více o životě těchto obyvatel horských oblastí.
 • Po prohlídce vás vlak zaveze zpět do údolí a plní nových zážitků zamíříte domů, do České republiky.

Po stopách středověku a přírodních krás Slovenského ráje

Nechali jsme si od našich milých sousedů doporučit to nejkrásnější. Čeká na vás krásná příroda Oravy, středověké památky jako Spišský hrad nebo gotický oltář v Levoči, unikátní Dobšinská l´adová jaskyňa a túra Slovenským rajem.

Cena zahrnuje
doprava autobusem
2x ubytování v hotelu***
2x snídaně
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
pobytová taxa
vstupy v rámci programu
Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • 2x ubytování v hotelu***
 • 2x snídaně
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

 • pobytová taxa
 • vstupy v rámci programu

27.08. (Pá) - 29.08. (Ne) 2021 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dvoulůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-3 149 Kč
Vybrat termín
19.08. (Pá) - 21.08. (Ne) 2022 - 3 dny, 2 noci
Dvoulůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-3 149 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSlovenská republika
MístoSlovenský raj
HotelPo stopách středověku a přírodních krás Slovenského ráje
Dvoulůžkový pokoj
Termín27.08.2021 - 29.08.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Metal-Frut, spol. s.r.o. IČO: 46904280
Vytvářím objednávku...