VS TRAVEL cestovní agentura s.r.o.

ID: 963833

Itálie - Florencie - Řím - Tivoli - poklady Itálie a UNESCO

Termín: 15.09. (St) - 19.09. (Ne) 2021

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 6 290 Kč

Úvod
Navštívíme jedinečný Řím, kolébku západoevropské civilizace a křesťanství, s bohatstvím uměleckých děl a architektonických památek. Slavné zahrady a vily Tivoli, kam se již po celá tisíciletí uchyluje před žárem léta římská společenská smetánka a podmanivou Florencii, která je jedním obrovským a úchvatným památníkem renesance a byly to právě obrazy a sochy, Botticelliho Zrození Venuše, Michelangelův velkolepý David a další, jež učinily z města jedno z předních center umění na světě.
Program zájezdu

1. den:
v odpoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.
2. den:
ráno příjezd do FLORENCIE (UNESCO), kolébka renesance, domov Machiavelliho, Michelangela i Medicejských. Prohlídka Piazza della Signoria a Palazzo Vecchio, Piazza del Duomo s nepřehlednutelným Dómem, Giottova kampanila, dóm St. Croce, kostel San Lorenzo a kaple Medicejských s Michelangelovými náhrobky, Ponte Vecchio. Odjezd na ubytování.
3. den:
slavné zahrady a vily TIVOLI (UNESCO) populární letovisko bohatých Římanů v období renesance. Návštěva extravagantního paláce VILLA D´ESTE, pozdně renesanční vila a propracovaná zahrada s vodními chrliči, stinnými cestami a velkolepými fontánami - letní sídlo kardinála Ippolita d´Este variantně rozsáhlý komplex Hadriánovy vily - antické sídlo a zahrady císaře Hadriána. Příjezd do „věčného města“ ŘÍM (UNESCO), málokde se svědectví minulosti a současnosti doplňují tak harmonicky, jako právě zde. Prohlídka nejzajímavějších pamětihodností - pěší procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská, KOLOSEUM – symbol města, FORUM ROMANUM - s pozůstatky budov, chrámů i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1. - 4. stol., KAPITOL - náměstí navržené Michelangelem s nádhernými paláci se vzácnými sbírkami soch i obrazů, kašnou a jezdeckou sochou Marca Aurelia z 2. stol., PANTHEON - nejlépe dochovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, FONTÁNA DI TREVI – největší římská fontána je díky Felliniho filmu „La Dolce Vita“ známá po celém světě, ŠPANĚLSKÉ SCHODY, večerní atmosféra uliček.
4. den:
VATIKÁN (UNESCO) hlava katolické církve, náměstí sv. Petra, BAZILIKA SV. PETRA na jejíž výzdobě se podíleli Raffael, Michelangelo a další. Možnost výstupu na kopuli s krásným výhledem na celý Řím. VATIKÁNSKÁ MUZEA s úchvatnými sbírkami antického umění a Sixtinskou kaplí s Michelangelovým Posledním soudem. Dokončení prohlídky ŘÍMA, Piazza del Popolo s barokními kostely, PIAZZA NAVONA, nejkrásnější barokní náměstí s velkolepými fontánami. Večer odjezd do ČR.
5. den:
předpokládaný návrat do ČR v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje
doprava klim. busem, 2x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 2x snídaně, vedoucí zájezdu.
Cena nezahrnuje
vstupné, fakultativní služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
1lůžk. pokoj 1200 Kč, 2x večeře 500 Kč, komplex. pojištění vč. storna zájezdu 225 Kč, rezervace vstupenky do Vatikánských muzeí 590 Kč (do 18 let 350 Kč), sdružené vstupné do Kolosea, Fora Romana a Palatinu 520 Kč (18-25 let 290 Kč, do 18 let 70 Kč).
15.09. (St) - 19.09. (Ne) 2021 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1 lůžkový pokoj dospělá osoba další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-6 290 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoVal di Fiemme/Obereggen
HotelItálie - Florencie - Řím - Tivoli - poklady Itálie a UNESCO
2 lůžkový pokoj s doobsazením pro muže dospělá osoba
Termín15.09.2021 - 19.09.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Vytvářím objednávku...