VS TRAVEL cestovní agentura s.r.o.

ID: 887764

INDIE - Zlatý trojúhelník, Khajuraho, Varanásí + NEPÁL

Termín: 16.04. (So) - 03.05. (Út) 2022

Délka pobytu: 18 dní, 17 nocí

Doprava: Letecky

Strava: Polopenze

Cena: 72 990 Kč

Program

1. den
Odlet z Prahy do Indie.
2. den
V případě včasného příletu část prohlídky DILLÍ. Největší mešita v Indii Jama Masjid. Dále procházka kolem Indian Gate, průjezd kolem vládních budov v Novém Dillí, prohlídka Humayunovy hrobky (UNESCO).
3. den
Dopoledne prohlídka pamětihodností metropole DILLÍ, např. historického areálu v MEHRAULI (UNESCO) - Quatab Minar (nejvyšší cihlový minaret na světě) aj. Odpoledne přejezd do Jaipuru.
4. den
Prohlídka JAIPURU, nazývaného také jako Růžové město. Během prohlídky navštívíte nádhernou pevnost AMBER FORT (vyjížďka na pevnost), která Vás uchvátí svými zdobenými interiéry, dále navštívíme městský palác, exotický Havá Mahal neboli „palác větrů“ aj.
5. den
Přejezd do Agry . Po cestě zastávka v opuštěném „městě duchů“ FATÉHPUR SÍKRÍ . Město, které zůstalo dokonale zachováno, je mistrovským dílem z pískovce, jehož odstíny hrají jemnými růžovými odstíny.
6. den
Celodenní prohlídka nezapomenutelného města AGRA. Prohlídka Velké červené pevnosti v Agřea slavného mauzolea TAJ MAHAL . Tento nádherný palác byl postaven císařem Shah Jahan na památku jeho ženy Mumtaz Mahal. Nocleh v Agře .
7. den
Dopoledne přejezd vlakem do Jhansi . Pokračování mikrobusem do Khajuráha. Cestou ÓRČHA – historické místo s malebnou polohou na skalnatém ostrově v meandru řeky Bétvy, které sloužilo jako sídelní město bundélských králů a představuje vynikající ukázku rádžpútské bundélské architektury.
8. den
Prohlídka chrámů KHAJURAHO (světová památka UNESCO), chrámy jsou proslaveny erotickými sochami a řezbami, jejichž předlohou byla slavná Kamasutra. Původně se zde nacházelo 85 objektů, dnes jich je dochovaných pouze 22. Odpoledne přelet do Varanásí .
9. den
Časně ráno projížďka na loďkách po řece Ganze. Prohlídka VARANÁSÍ , které je také nazýváno „věčným městem“. Návštěva textilních přádelen v muslimské čtvrti nebo tzv. Zlatý chrám boha Shivy. Odpoledne návštěva SARNATHU, které je jedním z nejvýznamnějších budhistických center. Je to místo, kam Buddha přišel se svými pěti učni a konal zde své první kázání poté, co došel osvícení.
10. den
Dopoledne přelet do DILLÍ. Podle času příletu 1.den odpočinek nebo pokračování v prohlídce Dillí.
11. den
Přelet do KÁTHMANDÚ. Podle času letu případně začátek prohlídky Káthmandú.
12. den
KATHMANDU – živá obchodní čtvrť Thamal, hlavní historické náměstí Durbar s Královským palácem, tajemný chrám Pashupatinath s gháty – místo přirovnávané k indickému Varánásí, Boudhanath stúpa, chrám Svájambhů přezdívaný též „Opičí chrám“ s pěknými výhledy na Kathmandu.
13. den
KATHMANDU – dříve samostatné královské město PATAN , které si stále zachovává rázovitou atmosféru a proti centrálnímu Kathmandu působí klidněji - historií dýchající působivé náměstí Durbar s krásnými chrámy, uličky s řemeslnými dílnami, podmanivý Zlatý chrám aj. Přejezd do světoznámé POKHARY – města ležícího u jezera PHEWA.
14. den
POKHARA – ranní výjezd a krátký výstup na vyhlídku SARANGKOT odkud se za příznivého počasí otevírá výhled na Himalájské velikány včetně osmitisícovky Annapurna. World Peace Pagoda, vodopády Davis Falls, jeskyně Gupteshwor, možnost projížďky po jezeře.
15. den
Odjezd z Pokhary. Po cestě prohlídka malebného městečka BANDIPUR, které leží na úchvatném horském hřebeni. Panoramatické výhledy na Himaláje na skupinu kolem osmitisícovky Manáslu. Dojezd do Káthmandu.
16. den
NAGARKOT – vyhlídka na hlavní velikány Himalájí. Procházka po hřebeni s výhledy na údolí a okolní krajinu. Při troše štěstí lze vidět i Mt.Everest. Sjezd do „perly Nepálu“ historického města BHAKTAPUR, kde domy a chrámy z tmavého vyřezávaného dřeva a růžových cihel jsou zdobené množstvím působivých kamenných soch.
17. den
Odlet z Kathmandu do Prahy
18. den
Přílet do Prahy.
Ubytování
hotel
Stravování
polopenze
Fakultativní nabídka
pojištění léčebných výloh a storna do 80 000 Kč
1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení)
Doprava
letecky
Cena zahrnuje
-letenku Praha – Dillí - Kathmandu – Praha
-14x nocleh v hotelích***
-14x polopenzi
-vnitřní přelet Khajuraho – Varanasi (nebude-li k dispozici přelet Khajuraho - Varanasi, bude cesta absolvována mikrobusem nebo nočním vlakem)
-přejezd vlakem Agra – Jhansi
-vstupy dle programu v Indii
-projížďku lodí po Ganze
-výjezd k pevnosti Amber na slonech nebo džípy
-průvodce
-místní průvodce v Indii
-dopravu dle programu autobusem či minibusem
Cena ne zahrnuje
-Vízum do Indie a Nepálu
-Spropitné
16.04. (So) - 03.05. (Út) 2022 - 18 dní, 17 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělí
Polopenze
Letecky/
-72 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměIndie
MístoIndie
HotelINDIE - Zlatý trojúhelník, Khajuraho, Varanásí + NEPÁL
Dospělí
Termín16.04.2022 - 03.05.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místo
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Mayer & Crocus, s.r.o. IČO: 25622706
Vytvářím objednávku...