VS TRAVEL cestovní agentura s.r.o.

ID: 875493

Guyany a Surinam, nejexotičtější týden v životě ***

Termín: 11.11. (Čt) - 20.11. (So) 2021

Délka pobytu: 10 dní, 9 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 104 900 Kč

Popis zajezdu
Lahůdka pro zkušené cestovatele. Odpočiňte si od turistických atrakcí Peru či Brazílie. Pojeďte s námi do jihoamerických zemí, kde se mluví francouzsky, holandsky a anglicky. Ostrovy spásy, o kterých psal Motýlek, dřevěné Paramaribo, které chrání UNESCO, nádherný vodopád ukrytý v Amazonské džungli.
Program

1. den
PRAHA/VÍDEŇ – PAŘÍŽPozdní odpolední odlet do Paříže. Přílet na letiště CDG a transfer na letiště Orly. Nocleh v hotelu na letišti.
2. den
PAŘÍŽ – CAYENNEOdlet z Paříže do Jižní Ameriky, do prvního ze tří států, z nichž každý si nese jiné evropské dědictví. Francouzi, Holanďané, Britové, Indonésané a Indové. Pestrý mix Vaší cesty. Přílet do CAYENNE, hlavního města Francouzské Guyany. Jsme v jednom z 26 regionů Francie a platíme eurem. Země velká jak Česká republika, kde žije jen 220 000 lidí. Většinu z nich uvidíme v hlavním městě. První procházka po hlavní obchodní ulici Avenue Général de Gaulle. Španělé tuto oblast ignorovali, protože byla extrémně chudá, Francouzi tu zůstali. Radnice postavená jezuity v roce 1890, pošta, sídlo francouzského prefekta. Ruiny pevnosti Fort Ceper ze dne 17. století.
3. den
CAYENNE – KOUROU – CAYENNEVolný den v Cayenne nebo jeden z prvních vrcholů naší cesty (fakultativně). Ráno odjíždíme dál kolem KOUROU. Město, které zná celá Evropa. Právě zde leží kosmodrom Evropské kosmické agentury. Zde si povíme něco více o francouzských a evropských vesmírných letech nedaleko místa, které je po mysu Canaveral na Floridě druhým místem odletů raketoplánů naší planety. Přednost však dáme plavbě na Ostrovy spásy. Zde našli spásu před malárií a krvelačnými indiány první francouzští přistěhovalci. Pak tu však Francouzi otevřeli první trestaneckou kolonii... Pokud znáte příběh Henryho Charriere, víte, co tu vězně kdysi čekalo. Ďáblův ostrov, Ostrov svatého Josefa a Královský ostrov. Procházíme opuštěnými vězeňskými kobkami. Jsme tu sami. Atmosféra nám připomíná kambodžský Angkor Wat. Ohromný zážitek. Oběd na ostrově, ti nejodvážnější se i vykoupou, ale pozor na žraloky! Návrat do Cayenne.
4. den
CAYENNE – PARAMARIBOOpustíme Cayenne a po tříhodinové jízdě přijíždíme do pohraničního města St. Laurent du Maroni, kudy do francouzské kolonie přicházeli trestanci. Krátká prohlídka opuštěných budov. Člunem se přeplavíme přes řeku Marowijne river, kde nás v plavkách a obtočený jen ručníkem vítá surinamský celník. Od dnešního dne jezdíme vlevo. Přes maličké vesničky po strašných cestách se dostaneme do Paramariba, hlavního města Surinamu pod ochranou UNESCO. Zcela jiný svět. Jsme v nejmenším suverénním státě v Jižní Americe. Dvakrát větší než ČR, obyvatel jen o něco více než v Brně. Nizozemská atmosféra, bary a zasloužená pohoda.
5. den
PARAMARIBOSnídaně, prohlídka dřevěného města PARAMARIBO, které je součástí světového dědictví UNESCO. Nizozemci přenesli do džungle nejen svoji, ale i indonéskou kulturu, vystavěli bariéry proti zaplavení a ulice pojmenovali názvy jako Onafhankelijksplein či Jodenbreestraat. Město je slavné i jedinečným mixem národností a ras. Setkali se zde Holanďané, indiáni, Číňané, Indové a Kreolové s tolerancí, která je na každém kroku. V šestnáctém století sem papež vyhnal Židy. Dnes zde mešita stojí vedle synagogy, které si spolu dokonce dělí parkoviště. Nádherný dřevěný katolický kostel svatého Petra Apavu je největší dřevěnou stavbou v Jižní Americe. Pevnost Fort Zeelandia, kde se čerstvě zvolený surinamský prezident vypořádal se svými odpůrci.
6. den
PARAMARIBO – BROWNSBERG – PARAMARIBOPro zájemce celodenní výlet do překrásného národního parku Brownsberg. Divoká příroda Jižní Ameriky na dosah od hlavního města. Za takovým klidem byste v jiných zemích museli cestovat hodiny, zde vám stačí vyjít z města. Lehký trekking, koupání ve vodopádech a fantastické výhledy. Krásný den v pralese, který je podle mnohých hezčí než ten na Madagaskaru či v Ekvádoru. Večer návrat do Paramariba. Ostatní si odpočinou v uličkách města.
7. den
PARAMARIBO – GEORGETOWNCelodenní přesun exotickým Surinamem ke guyanským hranicím. Dvacetiminutový trajekt přes další mohutnou řeku a jsme ve třetí zemi naší cesty. Guyanská republika, bývalá BRITSKÁ GUYANA, je dnes již nezávislý stát. Přechod východní Guyanou, která nám určitě připomene Indii. Čeká nás GEORGETOWN na břehu mohutné řeky Demerara, podle mnohých nejkrásnější hlavní město Jižní Ameriky. Zeleň, parky a britská architektura, jakou nikde jinde na kontinentu nenajdete. Anglikánská katedrála svatého Jiří, trh Stabroek Market, neogotická radnice, nejvyšší soud a parlament. To vše jako vystřižené z Londýna.
8. den
GEORGETOWN – KAIETEURVrchol naší cesty, jak se patří. Let pronajatým letadélkem ke skrytým drahokamům guyanské přírody – vodopádům Kaieteur Falls (pokud to bude možné, příplatek cca 220 USD), které jsou vysoké dvě stě padesát jedna metrů a patří k nejvyšším single-drop vodopádům na světě. Hodinový let přes džungli bude patřit k tomu nejlepšímu, co jste na svých cestách zažili. Přistáváme uprostřed ničeho. Obrovský zážitek, po kterém pokračujeme dál do Georgetownu, poslední okruh nad městem, pak už místní rum a suvenýry.
9. den
GEORGETOWN – EVROPARozloučení s nádhernou cestou, transfer na letiště a odlet domů.
10. den
EVROPAPřílet domů.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku, místní let, letištní poplatky, ubytování ve 3 hotelech v pokojích pro dvě osoby, SEN průvodce, místní letištní transfery, prohlídky dle programu, vstupné do památek, pronajatou dopravu, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety, letecký výlet k vodopádu Kaieteur 5 720 Kč, výlet do pralesa v Surinamu 1 820 Kč
11.11. (Čt) - 20.11. (So) 2021 - 10 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-104 900 Kč
Vybrat termín
08.07. (Pá) - 17.07. (Ne) 2022 - 10 dní, 9 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-106 900 Kč
Vybrat termín
23.11. (St) - 02.12. (Pá) 2022 - 10 dní, 9 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-106 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměGuyana
MístoGuyana
HotelGuyany a Surinam, nejexotičtější týden v životě
Dospělá osoba
Termín11.11.2021 - 20.11.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Vytvářím objednávku...