VS TRAVEL cestovní agentura s.r.o.

ID: 945815

Termín: 17.09. (Pá) - 19.09. (Ne) 2021

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 3 190 Kč

Poloha
Víkendový poznávací zájezd na jižní Moravu. Prodloužený víkend s návštěvou nejkrásnějších UNESCO zámků a zahrad v krajině vinic, Pálavských vrchů a Zahrady Evropy Lednicko-valtického areálu s Mikulovem a arcibiskupským zámkem v Kroměříži aneb po stopách dvou nejvýznamnějších rodů jižní Moravy, Liechtenštejnů a Dietrichsteinů, s možností ochutnávek zámeckého a arcibiskupského vína.

Lednice – Valtice – Mikulov – Kroměříž 
Program
1. den zájezdu
Odjezd v ranních hodinách. Prohlídka zámku VALTICE. Po prohlídce se nabízí pauza v zámecké kavárně či v bylinkové zahrádce s odpočívadly. Mnohé zaujme výstava kostýmů z filmu Marie Terezie. Před obědem navštívíme Zámecký sklep Château Valtice, nejstarší a největší vinné sklepy v České republice, kde budeme moci v rámci degustace ochutnat ta nejlepší vína. Odpoledne se přesuneme do malebného města MIKULOV. Dominantou města je zámek zasazený do skály, který je dnes sídlem Regionálního muzea v Mikulově. Navštívíme sklepení s obřím sudem na víno, interaktivní výstavu Víno napříč staletími s filmovými projekcemi a zámeckou knihovnu z 18. století. V centru města navštívíme také Dietrichsteinskou hrobku. Později odpoledne se můžeme vydat na nenáročnou procházku ke Kozímu hrádku, původně obranné dělostřelecké věži či na SVATÝ KOPEČEK. Večer strávíme libovolně v některé z místních vinoték a restaurací. Ubytování v hotelu.
 
2. den zájezdu
Prohlídka zříceniny Janohrad, který sloužil jako lovecký zámeček pro velké hostiny, ochutnávka vín z hradní vinárny. Následuje romantická plavba meandry Staré Dyje s významným říčním biotopem. Doplujeme do Lednice k Minaretu, atypické stavbě v křesťanské zemi. Procházkou rozmanitým zámeckým parkem dojdeme až k zámku LEDNICE. Zájemci mohou cca 1,5 km trasu k zámku absolvovat opět plavbou či v kočáře. Po obědě v centru Lednice si prohlédneme prostory zámku Lednice, letního sídla Lichtenštejnské rodiny. V odpoledních hodinách bude čas na kávu či návštěvu grotty či skleníku. Poté se autobusem přesuneme ke Kolonádě na Raisně, Dianinu chrámu Rendez-vous a zacházející slunce si vychutnáme od Apolónova chrámu. Návrat na ubytování.
 
3. den zájezdu
Ráno se přesuneme k arcibiskupskému zámku v KROMĚŘÍŽI, který je spjatý s olomouckým biskupstvím a arcibiskupstvím a jejich uměleckou sbírkou, zámek sloužil jako jejich reprezentační i letní sídlo. Navštívíme reprezentační sály, vzácnou historickou knihovnu s téměř 90 000 svazky knih či velkolepý Sněmovní sál. Následuje arcibiskupský sklep s degustací a oběd v centru města a KVĚTNÁ ZAHRADA, kam dojdeme procházkou centrem města. Květná zahrada stejně jako zámek patří na seznam UNESCO. V centrální osmiboké Rotundě se zde nachází Foucaultovo kyvadlo, jenž demonstruje zemskou rotaci. Následuje volné odpoledne pro návštěvu obrazárny či odpočinek v Podzámecké zahradě. Zámecká obrazárna je druhou nejvýznamnější a největší sbírkou středoevropské malby od počátku 15. do konce 18. století u nás. Návrat v podvečerních hodinách.
Cena zahrnuje
 • dopravu lux. klim. busem,
 • 2x ubytování v hotelu***- 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 2x snídani formou bufetu,
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje
 • vstupné,
 • fakult. služby,
 • degustace vín,
 • rekreační poplatek - hradí se na recepci, 
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
 • 1lůžk. pokoj 600 Kč,
 • 1x večeře (3chodové menu) 270 Kč,
 • pojištění storna zájezdu 45 Kč,
 • nutné rezervace předem - zámecký sklep Château Valtice s degustací 100 Kč,
 • nutné rezervace předem - Arcibiskupský sklep s degustací 190 Kč
Nástupní místa
17.09. - 19.09. odjezd A
Přehled nástupních míst najdete ZDE
17.09. (Pá) - 19.09. (Ne) 2021 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Doobsazení pro muže další typy pokojů
Snídaně
Autobus
-3 190 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeská republika
HotelTO NEJKRÁSNĚJŠÍ Z JIŽNÍ MORAVY
Jednolůžkový pokoj
Termín17.09.2021 - 19.09.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Redok Travel, s.r.o. IČO: 25258281
Vytvářím objednávku...