VS TRAVEL cestovní agentura s.r.o.

ID: 1046628

ČESKO - RAKOUSKO - Znojemské vinobraní s plavbou po Dunaji 2023 ***

Termín: 07.09. (Čt) - 10.09. (Ne) 2023

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Autobus / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 6 250 Kč

Poloha

ČESKO - RAKOUSKO - Znojemské vinobraní s plavbou po Dunaji 2023
4-denní autobusový zájezd

 

 

 

Jaroměřice nad Rokytnou - Starý zámek - Melk - Wachau - Dürnstein - Znojemské vinobraní - Kittenberské a Tullnské zahrady - Telč...

 

 

Termín 2023

dní/nocí

cena za osobu

07.09. - 10.09.

4/3

    6 250 Kč

 

ČASOVÁ SLEVA při záloze min. 30% (akce platí do 28.2.2023):  -200 Kč/os.

 

 

Program

1.den - Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Návštěva nádherně zrenovovaného děkanského chrámu sv. Markéty v JAROMĚŘICÍCH NAD ROKYTNOU, jehož chloubou je cenná stropní freska oslavující patronku kostela. Alternativně prohlídka sousedního zámku, šlechtického sídla rodu Questenberků, který je opravdovým barokním skvostem nebo procházka přilehlou francouzskou zahradou, jež na druhé straně říčky Rokytné přechází v anglický park. Návštěva STARÉHO ZÁMKU v Jevišovicích, původně gotického hradu zbudovaného ve skalnatém meandru řeky Jevišovky. Ubytování v obci Vranovská ves.

 

2.den - Výlet do sousedního Rakouska. Návštěva impozantního benediktského kláštera v MELKU (UNESCO), monumentálně rozloženého nad hladinou Dunaje. Právě sem zasadil spisovatel Umberto Eco svůj román "Jméno růže". Prohlídkový okruh Vás provede Mramorovým sálem, císařskou chodbou, úžasnou knihovnou zahrnující cca 100 000 svazků a samozřejmě kostelem sv. Petra a Pavla s bohatě zdobeným interiérem. Cca 1,5 hod. dlouhá vyhlídková plavba lodí úchvatným údolím WACHAU, vyhlášenou vinařskou oblastí, kde Dunaj vytváří elegantní zákruty, na jejichž březích leží romantické vesničky, zatímco terasovité svahy nad nimi jsou porostlé vinicemi a ovocnými stromy. Cílem plavby je vyhledávané městečko DÜRNSTEIN, jehož symbolem je areál bývalého kláštera s modře zbarvenou věží. V malebném centru najdete řadu vináren, kde lze ochutnat místní skvělá vína. Zřícenina hradu vypínající se o pár desítek metrů výše je známá tím, že zde byl uvězněn anglický král Richard Lví Srdce, který byl odhalen v převleku za poutníka, když se svou družinou vracel z třetí křížové výpravy. Návrat na ubytování.

 

3.den - Celodenní účast na ZNOJEMSKÉM VINOBRANÍ se slavnostním průvodem téměř 400 členné družiny vznešeného krále Jana Lucemburského. Program nabízí pestrou paletu atrakcí a zážitků, ať již hudebních, historických nebo degustačních. Možnost návštěvy tzv. Mázhauzů - přes rok obvykle nepřístupných průjezdů středověkých domů a renesančních paláců, které během akce fungují jako vinárny či šenky a svým návštěvníkům nabízí víno, burčák a mnohdy i vlastní hudební program. Variantně výlet na území našich jižních sousedů v podobě návštěvy KITTENBERSKÝCH A TULLNSKÝCH ZAHRAD. První z nich jsou dílem Reinhardta Kittenbergera, který zde na 50 ha vytvořil zážitkové zahrady, ve kterých mohou lidé relaxovat a užívat si každodenních radostí obklopeni přírodou. Jedná se o atraktivní komplex cca 40 tematicky zaměřených zahrad - např. Japonské, Toskánské, Růžové, Skalní či Plamínkové. Druhá pak představuje inspiraci a ráj pro všechny nadšené zahrádkáře. Najdete tu rovněž balkonové minizahrádky, zelené střechy či zahradní terasy s možností posezení a odpočinku. Chybět nemůže restaurace ani specializovaný zahrádkářský obchod. Návrat na ubytování.

 

4.den - Návštěva TELČE (UNESCO), okouzlujícího města s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou a překrásným náměstím s gotickými i renesančními domy s podloubími. Příjezd do Prahy v cca 18 hod.

Ubytování

3x ubytování v hotelu*** v obci Vranovská Ves (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením).

 

Možnost příplatku jednolůžkového pokoje = 600 Kč/zájezd.

Stravování

3x polopenze.

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autokarem s WC
 3x ubytování v hotelu***
 3x polopenzi
 průvodce
 pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění
 vstupné do památkových objektů a turistických atrakcí dle programu včetně výletu lodí po Dunaji (výlet lodí stojí cca 25 €, jednodenní vstupenka na vinobraní 600 Kč)

Doprava

Autobusová (dálkový autobus s WC a klimatizací).

 

Nástup: Praha, Beroun, Rakovník, Nové Strašecí, Kladno, Praha, Stochov.

Poznámka

 

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

07.09. (Čt) - 10.09. (Ne) 2023 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Polopenze
Autobus/Praha
-6 250 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
Místopoznávací zájezd
HotelČESKO - RAKOUSKO - Znojemské vinobraní s plavbou po Dunaji 2023
Cena za osobu
Termín07.09.2023 - 10.09.2023
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...