VS TRAVEL cestovní agentura s.r.o.

ID: 968664

Termín: 18.07. (Ne) - 24.07. (So) 2021

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Autobus / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 7 990 Kč

Poloha

ČESKO - NOVOHRADSKO 2021

7-denní poznávací autobusový zájezd

 

 

 

Nové Hrady - Terčino údolí - Cuknštejn - Slepičí hory - Žumberk - Buškův Hamr - Dobrá Voda - Kraví hora -Hojná Voda - Kamenec - Černé údolí - Žofínský prales - Koněspřežná dráha... 

 

 

 

Termín 2021

Počet dní/nocí

cena (Kč)

18.07.-24.07.7/67 990,-

 

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.2.2021): -200,- Kč/os.

 

 

Program

1.den - Odjezd z Prahy v cca 7 hod. Prohlídka romantické pevnosti NOVÉ HRADY s mohutným hradním příkopem a expozicí připomínající historii mocného rodu Buquoyů. Cca 6 km nenáročná procházka okouzlujícím krajinným parkem TERČINO ÚDOLÍ s cizokrajnými dřevinami a pozoruhodnými stavbami (empírový dům Lázničky, klasicistní Modrý dům, umělý vodopád …). Pokračování k středověkému panskému sídlu CUKNŠTEJN, které posloužilo jako filmová kulisa příběhu " Ať žijí rytíři". Ubytování v Žumberku.

 

2.den - Celodenní výlet do SLEPIČÍCH HOR, melancholické kopcovité krajiny se zapomenutými osadami a pozůstatky keltské kultury. Trasa: Velké Skaliny - Kohout (nejvyšší vrchol Soběnovské vrchoviny) - přírodní rezervace Vysoký kámen - památková zóna Benešov nad Černou. Celkem cca 11 km. Návrat na ubytování.

 

3.den - Prohlídka pozdně gotické zemanské tvrze ŽUMBERK z poloviny 13. stol. obehnané hradbami a 6 baštami. V interiérech je pak instalována kolekce lidového malovaného nábytku. Návštěva památkově chráněného kostela Umučení sv. Jana Křtitele. Odpoledne vycházka po trase: Slaveč - Louzův mlýn na Klenském potoku - působivý kostel Nejsvětější trojice - Naučná stezka Trhosvinensko - BUŠKŮV HAMR (funkční technická památka poháněná třemi vodními koly) - Trhové Sviny. Celkem cca 9 km. Návrat na ubytování.

 

4.den - Návštěva DOBRÉ VODY, jejíž největší pamětihodností je Poutní kostel Panny Marie - nádherná barokní stavba zrekonstruovaná zejména z dotací potomků Rakušanů a Němců odsunutých po 2 sv. válce. Ochutnávka léčivého pramene v nedaleké otevřené kapli. Výstup na KRAVÍ HORU - dominantu Novohradských hor s rozhlednou, která dříve sloužila jako vojenská hláska. Zastávka v HOJNÉ VODĚ s "Meditačním zvonem setkávání" zavěšeným ve Sluneční bráně - dar zvonaře Rudolfa Pernera, odsunutého po válce z republiky. Návštěva města NOVÉ HRADY s měšťanskými domy, kostelem sv. Petra a Pavla, hrobkou Buquoyů a historickou kovárnou. Návrat na ubytování.

 

5.den - Turistický program na rakousko-českém pomezí. Začátek i konec bude v zaniklé sklářské osadě Pohoří na Šumavě se zajímavým torzem kostela Panny Marie. Trasy měří 7, 11 nebo 15 km. Nejdelší vede přes hranici k prameni Lužnice a dále pohraniční linií na KAMENEC (1 072 m) - nejvyšší vrchol celé oblasti. Návrat na ubytování.

 

6.den - Okružní cca 12 km dlouhá túra v okolí malé obce zvané ČERNÉ ÚDOLÍ: nádrž Zlatá Ktiš - největší ze soustavy plavební klauz sloužících k posílení toku při přepravě vytěženého dřeva (možnost koupání); ŽOFÍNSKÝ PRALES (unikátní komplex pralesovitých porostů, bučin a podmáčených smrčin, který je od roku 1838 ušetřen jakéhokoliv lidského zásahu - nejstarší přírodní rezervace ve střední Evropě); možnost občerstvení v penzionu Lesovna Žofín a sběru hub. Návrat na ubytování.

 

7.den - Putování po stopách první KONĚSPŘEŽNÉ DRÁHY na Evropském kontinentu, která roku 1836 spojila rakouský Gmunden s Českými Budějovicemi a sloužila především k přepravě soli ze Solné komory do Čech: návštěva muzea koněspřežky instalované v bývalé budově strážního domku v Bujanově; vycházka k poutnímu místu Svatý Kámen nedaleko Dolního Dvořiště, kde údajně došlo je zjevení Panny Marie; zážitková jízda dobovým vozem po krátkém úseku zrekonstruované tratě poblíž rakouského Kerschbaumu; krátká zastávka u můstku přes řeku Malši s historickou dřevěnou celní budkou. Příjezd do Prahy v cca 18 hod.

Ubytování

6x ubytování v penzionu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením).

Stravování

6x polopenze.

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem
► 6x ubytování 
► 6x polopenzi 
► průvodce
► pojištění CK proti úpadku

Doprava

AUTOBUSOVÁ - odjezd z Prahy v cca 7:00 hod.

 

Další nástupní místa: Rakovník, Beroun, Kladno, Nové Strašecí.

Poznámka

 

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.).  Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

18.07. (Ne) - 24.07. (So) 2021 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Polopenze
Autobus/Praha
-First minute7 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeská republika
HotelČESKO - Novohradsko 2021
1. a 2. lůžko (cena za osobu)
Termín18.07.2021 - 24.07.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel Sport spol s r.o. IČO: 00563838
Vytvářím objednávku...